ЦСКА - София показа мускули седмица преди мача с Левски

ЦСКА - София постигна най-изразителната си победа от старта на сезона, след като разгроми с 4:0 Ботев (Враца) в мач от 21-ия кръг на efbet Лига.

Червените откриха резултата с дебютното попадение на Маурисио Гарсес (26), а до края на първото полувреме се разписаха Жорди Кайседо (34) и Юрген Матей (45+1). Георги Йомов оформи крайния резултат в 76-ата минута.

26 ЦСКА - София - Ботев (Враца)

Двубоят бе първи за “червените” на “Армията” през новата година, но се игра пред празни трибуни заради ексцесиите на феновете от мача с Локомотив (Пловдив) миналата есен.

Сред титулярите на домакините попаднаха Баи и Гарсес, които замениха Йомов и Вилдсхут по двете крила. На мястото на наказания Кери стартира Чарлс, а Мазику остана на пейката за сметка на Жеферсон.

Първото по-интересно положение бе пред вратата на ЦСКА - София. Николов изведе Ненов в 12-ата минута под ъгъл срещу Бусато, крилото стреля в аут, а след изиграване на ситуацията реферът отсъди засада.

В 25-ата минута домакините претендираха за дузпа след съприкосновение между Ничев и Чарлс, но нападателят падна твърде леко и бялата точка не бе посочена.

Секунди по-късно футболистите на Стойчо Младенов откриха резултата. Стражът на гостите Красимир Костов излезе неразчетено извън наказателното поле, за да пресече дълъг пас, събори съотобрника си Николов и по този начин улесни Гарсес да реализира необезпокояван на празна врата дебютния си гол с червената фланелка.

Малко по-късно Матей получи добра възможност да покачи на 2:0 след цнтриране от фаул и негов удар с глава, но изпрати топката в ръцете на Костов.

В 34-ата минута Бусато намери с дълго подаване Кайседо, който се пребори с двама футболисти на гостите и след брилянтен фалцов шут с десния крак забоде топката в горния ляв ъгъл.

В заключителните секунди на даденото от рефера продължение на първата част Юрген Матей покачи на 3:0. Защитникът вкара след центриране от корнер и изстрел с глава, а за попадението спомогна и лошата координация на Антонио Георгиев, който пробва да избие с глава или крак, но топката мина през него и влетя в мрежата.

Три минути след почивката Ботев можеше да намали след грешка на Мухар, но Бентахар не успя да реализира очи в очи с Бусато.

Постепенно мачът влезе в монотонно русло до 76-ата минута, когато резервата Йомов наниза четвърти гол. Той се възползва от подаване на Матей, финтира противник в зелено и с удар по земя вкара в долния десен ъгъл на противниковата врата.

Малко след попадението и Вилдсхут беше близо да се разпише, но шутът му от 11 метра попадна право в ръцете на Костов. В 81-ата минута Калоян Кръстев също бе близо до гол, засичайки с глава центриране от корнер на Йомов, но топката премина покрай дясната греда.

Така футболистите на Стойчо Младенов постигнаха най-изразителния си успех от началото на шампионата, който идва няколко дни преди изключително важните мачове срещу Локомотив (Пловдив) за Купата и Левски за първенството.

ЦСКА - СОФИЯ - БОТЕВ (ВРАЦА) 4:0

1:0 Маурисио Гарсес 26
2:0 Жорди Кайседо 34
3:0 Юрген Матей 45+1
4:0 Георги Йомов 76

Стартови състави:

ЦСКА - София: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов, 2. Юрген Матей, 4. Мено Кох, 21. Амос Юга, 24. Карло Мухар, 27. Маурисио Гарсес, 7. Йоан Баи, 17. Бисмарк Чарлс, 9. Жорди Кайседо, 3. Жеферсон

Ботев: 76. Красимир Костов, 22. Диего Фераресо, 18. Илия Миланов, 5. Костадин Ничев, 77. Мартин Николов, 6. Антонио Георгиев, 24. Стефан Гаврилов, 17. Чавдар Ивайлов, 14. Антон Оливиер, 94. Юлиан Ненов, 9. Карлос Со

Снимки: Владимир Иванов